Nordstrandskolen
Hartkornsvej 30
2791 Dragør

 

Åbningstid for telefonen
Mandag-torsdag:
7:45 - 15:00
Fredag:
7:45 - 13:45

 

 

 

Email-adresse: nordstrandskolen@dragoer.dk Telefon 32 89 04 00    
     

 


         

Skoleleder for Nordstrandskolen
Flemming Hartmann
Email: flemmingh@dragoer.dk

 

 

 
         

Pædagogisk afdelingsleder for 7. - 10. klasse
(udskolingen)

Karina Holm Houbak
Email: karinah@dragoer.dk

 

 

 

         
Pædagogisk afdelingsleder for 4. - 6. klasse
(mellemtrinnet)

Nelle Bjørch-Haderup
Email: nelleh@dragoer.dk
 

 

 
         
Pædagogisk afdelingsleder for 0. - 3. klasse  
(indskolingen)

Charlotte Rask
Email: charlotter@dragoer.dk
     
         
Didaktisk leder
Nils Wedel
Email: nilsw@dragoer.dk
     
         

Administrativ leder
Marianne Thyklint
Email: marianneth@dragoer.dk

     
         
Skolens sekretær
Birgit Hansen
Telefon: 32 89 04 00
Email: birgith@dragoer.dk
 

 

 
         
Teknisk serviceleder
Henrik Jensen
Telefon: 32 89 04 00
Email: henrikj@dragoer.dk
     
         
It-vejleder og ansvarlig for Intra
Ricky Hansen
Email: ricky.hansen1@skolekom.dk